تعمیر ظرفشویی سامسونگ در کرج

مشخصات ظرفشویی سامسونگ 5050

در صورتی که ظرفشویی سامسونگ شما دچار مشکل شود اولین چیزی که به ذهنتان میرسد تماس با تعمیرکاری که کار تعمیرات را در منزل انجام میدهد میباشد.این رو ما برآن شدیم تا مرکزی در کرج راه اندازی کنیم که به طور تخصصی به تعمیرات لوازم خانگی سامسونگ میپردازد پس در صورتی که شما هم به دنبال تعمیر ظرفشویی سامسونگ در کرج هستید بهتر با ما همراه باشید و اگر حوصله برای خواندن مقاله ندارید میتوانید با شماره  02691301616 تماس حاصل فرمایید.

بسیاری از افرادی که به دنبال تعمیر ظرفشویی سامسونگ در کرج هستند تیم ما را برای این کار انتخاب میکنند. زیرا تیم ما دارای متخصصانی است که سالهاست در این زمینه فعالیت دارند و هرساله آزمون های تخصصی و سطح بالایی را میگذرانند و هر سری از تکنیسین ها در یک حوزه کاملا تخصصی فعالیت دارند. علاوه بر این موارد ما تمام مشکلات مربوط به هر دستگاهی را در سایت خود توضیح دهیم تا کاربران بتوانند به راحتی مشکلات دستگاه خود را شناسایی نمایند و حتی اقدامات اولیه برای رفع مشکل را انجام دهند.

ما در اینجا قصد داریم شما عزیزان را با برخی از مشکلات ماشین ظرفشویی آشنا کنیم اما برای تعمیر ظرفشویی سامسونگ در کرج با ما در ارتباط باشید تا در اسرع وقت کارشناسان ما در محل حضور پیدا کنن.

نحوه ثبت درخواست تعمیرات ظرفشویی سامسونگ در کرج

شما عزیزان کرجی میتوانید با شماره تماس های موجود در سایت با ما تماس گرفته وعلاوه از برخوداری از مشاوره رایگان در کمترین زمان ممکن کارشناس در محل شما حاضر شود و همچنین میتوانید از طریق سامانه درخواست کارشناس درخواست خود را ثبت نمایید تا در کمتر از 2 ساعت کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

تعمیر ظرفشویی سامسونگ در کرج

صفر تا صد اطلاعات فنی دستگاه

ماشین ظرفشویی یکی از دستگاه‌هایی است که کار را تا حد زیادی برای ما آسان کرده؛ به این شکل دیگر نیاز نیست بعد از صرف غذا و در ساعت استراحت ظرف‌ها را بشوییم و می‌‌توانیم زمان بیشتری برای استراحت و کارهای شخصی خود داشته باشیم! اما همانطور که خرابی همه‌ی دستگاه‌ها باعث ناراحتی ما می‌شود، ایراد ماشین ظرفشویی نیز همانطور است و می‌بایست برای رفع ایراد آن از سوی نمایندگی ماشین ظرفشویی سامسونگ زودتر اقدام نمود.

ماها نسلی هستیم که ناگهان به خودمان آمدیم و دیدیم آنقدر کار روی سرمان ریخته که بهتر است ماشین‌هایی را اختراع کنیم، و بخشی از کارهایمان را بسپاریم به دست آن‌ها! مثلاً لباس‌های چرکمان را ریختیم توی دل ماشین لباسشویی و ظرف‌های شام را یکی‌یکی سپردیم به ماشین ظرفشویی تا صبح که بیدار شدیم آن‌ها را سالم و درخشنده تحویل بگیریم.

اما همیشه داستان به همین زیبایی نیست؛ گاهی ماشین‌ها هم مثل ما آدم‌ها وظایفشان را درست انجام نمی‌دهند و دردسرهایی درست می‌کنند.

مشکلات ماشین ظرفشویی سامسونگ

همانطور که میدانید یکی از لوازمی که در سالهای اخیر بسیار مورد توجه خانواده ها قرار گرفته است ماشین ظرفشویی میباشد و از آنجایی که  سامسونگ یکی از برندهای محبوب در سراسر دنیاست ماشین ظرفشویی های این برند مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. اما این دستگاه ها مانند هر دستگاه دیگری ممکن است روزی دچار مشکل شوند. اما جای نگرانی نیست زیرا ما تمام مشکلات به همراه راه هایی برای حل مشکل را بیان خواهیم نمود.

عدم روشن شدن ماشین ظرفشویی سامسونگ

روشن نشدن ماشین ظرفشویی میتواند به دلیل خرابی پریز، دوشاخه و کابل دستگاه اتفاق بیوفتد. به همین خاطر باید در مرحله اول به کمک یک فازمتر از برق داشتن پریز اطمینان حاصل فرمایید. سپس کابل و دوشاخه را مورد بررسی قرار دهید تا مطمئن شوید خوردگی و یا پارگی در این قسمت ها وجود ندارد.

اگر مشکلی در این قسمت ها وجود ندارد فیوزهای خانه را مورد بررسی قرار دهید تا مطمئن شوید تمام فیوزها سالم هستند.

در مرحله آخر سوئیچ درب ماشین ظرفشویی و برد اصلی دستگاه باید مورد بررسی قرار گیرند. در این مرحله بهتر است تعمیر ظرفشویی سامسونگ خود را به متخصصین تیم ما بسپارید.

علت خشک نشدن ظروف در ظرفشویی

در مرحله اول باید به نوع ظروف دقت نمایید. ظروف پلاستیکی به خوبی درون ظرفشویی خشک نمیشوند. همچنین اگر مایع جلادهنده تمام شده باشد ظروف پس از شست و شو خشک نخواهند شد. از دلایل خشک نشدن ظروف میتوان به:

 • تنظیمات نادرست ماشین ظرفشویی
 • چیدمان نادرست ظروف
 • خرابی فن خشک کن ماشین ظرفشویی
 • خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی

اشاره نمود. بهتر است قبل از هر اقدامی برای تعمیرات، پس از اتمام کار دستگاه درب ماشین ظرفشویی را برای چند دقیقه باز نمایید، همیشه قبل از کار دستگاه تنظمیات شستشو با حالت گرما را انتخاب کنید و همچنین پس از چندین بار استفاده از تمام نشدن مایع جلادهنده اطمینان حاصل فرمایید.

وجود بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی

اصلی ترین دلیل وجود بوی نامطبوع ماشین ظرفشویی، عدم رعایت بهداشت دستگاه میباشد. شما باید در مرحله اول فیلتر تخلیه را خارج نموده و به طور کامل تمیز نمایید. سپس درون ماشین ظرفشویی را به طور کامل تمیز نمایید و در انتها مقداری سرکه درون جای مایع ریخته و اجازه دهید دستگاه بدون ظروف کار کند.

نشتی آب ماشین ظرفشویی سامسونگ

نشتی آب مشکلی بسیار آزار دهنده میباشد زیرا تمام سطح آشپزخانه را کثیف میکند و باید در سریع ترین زمان این مشکل را برطرف نمود. در چنین موقعی باید واشر درب مورد بررسی قرار گیرد. اگر این واشر خراب شده باشد نشت آب اتفاق خواهد افتاد. علاوه بر این مورد لوله تخلیه ممکن است دچار آسیب شده باشد. علاوه بر این موارد خرابی پمپ دستگاه نیز باعث بروز این مشکل میشوند.

اگر میخواهید از نشتی بیشتر جلوگیری نمایید حتما شیر ورودی آب را ببندید و دستگاه را در حالت خاموش نگه دارید. سپس برای تعمیر ظرفشویی سامسونگ با تکنیسین های تیم ساموسنگ ریپایرز تماس بگیرید.

عدم آبگیری ماشین ظرفشویی

در صورت مشاهده چنین مشکلی در مرحله اول از باز بودن شیر ورودی آب(شیر برقی) و فشار آب اطمینان حاصل فرمایید.  اگر مشکل برطرف نشد یکبار دستگاه را ریست نمایید و سپس مجددا عملیات شست و شو را آغاز کنید.

در صورتی که مشکل همچنان باقیست از یک تعمیرکار برای رفع عیب دستگاه کمک بخواهید.

تولید صداهای زیاد ماشین ظرفشویی

این مورد در بسیاری از مواقع به دلیل مشکل دستگاه نمیباشد و به دلیل قراگیری ناصحیح و یا حتی حجم زیاد ظروف میباشد.

اما اگر ظروف به درستی درون ماشین ظرفشویی قرار گرفته اند باید به معیوب بودن پمپ و خرابی بازوی آبپاش شک کنید.

عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی

در صورتی که کار دستگاه به پایان رسیده اما آب درون ماشین ظرفشویی باقی مانده است، این مشکل بسیار جدی و حاد میباشد و باید سریعا آن را برطرف نمایید.

خرابی پمپ تخلیه یکی از علل اصلی این مشکل میباشد. از عوامل دیگر این مشکل گرفتگی لوله و شلنگ تخلیه و فیلتر داخلی تخلیه میباشند.

نکته: از آنجایی که این مشکل جدی میباشد باید سریعا نسبت به تعمیر ظرفشویی سامسونگ خود اقدام نمایید.

عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی

عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی به دو دلیل اتفاق می افتد.

 • دلیل اول: مسیر لوله تخلیه آب دستگاه و یا فیلترها دچار گرفتگی شده اند. این دلیل اصلی ترین دلیل بروز این مشکل می باشد.
 • دلیل دوم: قطعاتی همچون پمپ، شیر برقی و… دچار آسیب شده اند.

در صورت بروز این مشکل چند قسمت باید مورد بررسی قرار گیرد.

 1. لوله فاضلاب: در صورت مسدود شدن لوله فاضلاب امکان عبور آب و تخلیه آن وجود ندارد. شما می توانید این موضوع را با یک لوله کش حرفه ای درمیان بگذارید.
 2. شلنگ تخلیه آب: باید در ابتدا از وجود جریان آب و مسدود نبودن شلنگ اطمینان حاصل نمایید. (میتوانید از دستگاه برای مطمئن شدن از این امر استفاده نمایید)
 3. فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی: ورود تکه های غذا به داخل فیلتر، راه آن را مسدود میکند. بنابرین بهتر است فیلتر را از جای خود خارج نموده و آن را تمیز کنید.
 4. پمپ تخلیه: بررسی پمپ تخلیه نیاز به پ بازکردن پنل دارد و باید توسط متخصص مجرب و حرفه ای انجام شود.

عدم شست و شوی صحیح و تمیز

چینش نادرست در بسیاری از مواقع باعث میشود دستگاه به درستی نتواند شست و شو را انجام دهد. علاوه بر این مورد اگر شما ظروف را با مواد غذایی باقی مانده در آنها درون ماشین ظرفشویی قرار دهید عملیات شست و شو به طور دقیق انجام نخواهد شد. بنابراین بهتر است قبل از قرار دادن ظروف آنها را با دستمال کمی تمیز کنید.

اگر مشکل حل نشد بازوی آبپاش را مورد بررسی قرار دهید، از مناسب بودن اندازه و کیفیت مایع و یا پودر اطمینان حاصل نمایید و در صورتی که مشکل برطرف نشد با کارشناسان تیم سامسونگ ریپایرز تماس حاصل فرمایید.

گرم نشدن آب ماشین ظرفشویی

 1. خرابی ترموفیوز: شکستگی فیوز حرارتی می تواند عامل اصلی گرم نشدن آب در ماشین ظرفشویی باشد، بنابراین فیوز حرارتی را تست کنید تا مطمئن شوید که آسیب دیده است یا خیر.
 2. خرابی المنت: المنت ماشین ظرفشویی یکی از  قطعات مهم و ضروری برای گرم نمودن آب به شمار میرود.
 3. خرابی ترموستات: ترموستات کنترل کننده دمای آب میباشد و اگر دچار مشکل شود نمیتواند به المنت و سایر قطعات سیگنال درست ارسال نماید.

آشنایی با برنامه های ماشین ظرفشویی سامسونگ

قبل از هر چیز بهتر است به طور کلی با برنامه‌های ماشین ظرفشویی سامسونگ آشنا شوید.

Quick & Dry  :  شستشوی سریع به همراه خشک کن

Quick  :  شستشوی سریع

Eco  :  شستشوی اقتصادی و مقرون به صرفه

Auto  :  شستشوی اتوماتیک با توجه به میزان کثیفی ظروف

Care  :  شستشوی با بخار برای ظروف حساس

Dual Spray  :  شستشوی دوگانه جهت شستشوی متفاوت در طبقات

Power  :  شستشوی قدرتمند با بخار

Rinse  :  انتخاب حالات آبکشی

Child Lock  :  قفل کودک

Spray  :  انتخاب قدرت اسپری آب

Half Load  :  انتخاب تک یا دو طبقه برای شستشو

Delay Start  : دکمه انتخاب زمان تاخیر در شستشو

 کد خطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ

گاهی ممکن است بر روی صفحه نمایشگر ماشین ظرفشویی با حروف انگلیسی مواجه شوید، که این حروف نشان دهنده‌ی خطا یا error بر روی دستگاه شماست. حال برای اینکه متوجه بشوید ،پیغام ،کد خطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ مربوط به چیست و به چه صورت ظاهر می‌شود، موارد زیر را مطالعه کنید. 

خطای PF : ایرادات برق

خطاهای HE : مدار گرمایشی

خطای CL : قفل کودک

این ارورها از اصلی ترین ارورهای ظرفشویی های سامسونگ هستند که باید هرچه سریعتر نسبت به رفع عیب آنها اقدام نمایید تا مشکل حادتری برای دستگاه شما ایجاد نشود.

مواردی که بیان شد از اصلی ترین مشکلات ماشین ظرفشویی های سامسونگ هستند و در صورت مشاهده هرکدام از آنها برای تعمیر ظرفشویی سامسونگ در کرج با متخصصین تیم ما تماس حاصل فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با نمایندگی تعمیر ظرفشویی سامسونگ در کرج در ارتباط باشید.

4.7/5 - (3 امتیاز)
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

سایر خدمات

اعزام کارشناس در کرج

مشاوره آنلاین

شماره تماس کرج